Nižší náklady za teplo a teplou vodu pro všechny obyvatele bytového domu

Plynové kondenzační kotelny jsou vhodnou variantou pro ty, kteří se chtějí odpojit od centrálního zdroje tepla (CZT), a být tak tepelně nezávislí. Důvodem může být především vysoká cena tepla z CZT. Díky kondenzační plynové technice Viessmann a optimálnímu návrhu celého systému můžeme dosáhnout na cenu 350-450 Kč/GJ*.

Instalace vlastní domovní kotelny v místě spotřeby tepla a teplé vody vede k podstatnému snížení spotřeby tepla (moderní tepelná kondenzační technika, minimalizace ztrát, ekvitermní regulace), a to až o 10 %.

* Orientační hodnota, výsledná cena za GJ je individuální pro každý dům a je ovlivněná řadou faktorů.

Odpojení od CZT plynová kotelna pro SVJ

Spočítejte si, kolik s vlastní kotelnou ušetříte oproti dodávce tepla z centrálního zdroje

-> Kalkulačka úspor 

-> Proč je teplo z vlastní kotelny levnější?

O vybudování vaší nové plynové kotelny se postaráme od začátku do konce…

… vy se jen musíte rozhodnout pro odpojení od centrálního zdroje tepla a záměr si odsouhlasit, vše ostatní uděláme za vás.

Naše služby pro váš dům: 

  • Návrh systému – zjištění potřeb zákazníka
  • Zpracování projektové dokumentace
  • Poskytnutí vzorů usnesení o záměru na schůzi SVJ nebo BD
  • Zpracování projektové dokumentace (právní poradenství s odpojením od CZT)
  • Zajištění stavebního povolení
  • Vlastní instalace kotelny, uvedení do provozu, napojení na stávající rozvody v domě
  • Záruční a pozáruční servis včetně údržby a provozu
  • 3 možnosti zafinancování kotelny
odpojení od CZT Viessmann Vitodens 200-W kaskáda Viessmann Vitodens 200-W vlastni plynova kotelna bytovy dum Čerpadlo Grundfos plynová kotelna vlastni plynova kotelna bytovy dum

Technologie, které používáme

Při výstavbě domovních plynových kotelen používáme výhradně moderní tepelnou kondenzační techniku Viessmann. Díky systémovému řešení do sebe všechny komponenty skvěle zapadají. To snižuje časovou náročnost výstavby i pozdější náklady na provoz. Prvotřídní komponenty a materiály samotných kotlů, zásobníků teplé vody nebo expanzních nádob a oběhových čerpadel oceníte, pokud vám záleží na vysoké spolehlivosti provozu

-> čtěte více o technologii kotelen ProSun

Řešení pro každý dům – 90-840 kW

Navrhujeme výkon celého systému podle skutečných potřeb každého domu, a to s ohledem na potřebu tepla i teplé vody. Součástí našich služeb je i plná podpora v přípravě a prvotních fázích projektu. Ještě před samotnou instalací tepelného zdroje pro vás zařídíme projektovou dokumentaci a vše s ní spojené.

Vysoká bezpečnost

Plně automatický diagnostický systém obsahuje veškeré pasivní i aktivní prvky bezpečnosti, jako jsou třeba elektromechanické uzavírací ventily, čidla úniku plynu, teplotní pojistné ventily a online a GSM informační systémy a dohledy.

Odborná instalace

S tímto typem instalace máme zkušenosti, a tak vám můžeme nabídnout opravdu funkční a prověřené řešení, které v ČR funguje už na mnoha místech.

Špičkové komponenty s dlouhou životností

Pro naše instalace používáme výhradně značkové komponenty Viessmann. Díky systémovému řešení pro velké výkony ve špičkové německé kvalitě si můžete být jisti, že celé zařízení bude fungovat po celá dlouhá léta a bude také velmi bezpečné.