Technologie kotelen ProSun

Chceme, aby vaše nová kotelna dlouho vydržela a zároveň byla maximálně spolehlivá a hospodárná, proto kotelny osazujeme výhradně systémovými prvky od německého výrobce tepelné techniky Viesmann.

Vysoká kvalita použitých materiálů a dalších prvků kotelny, jakými jsou oběhová čerpadla, expanzní nádoby nebo izolace, je pro nás nesmírně důležitá.

Naší práci věříme, proto pro vás máme ve spojení se servisní smlouvou připravenou 5letou prodlouženou záruku na celou kotelnu.

schema kondenzace plynove kotle

Plynová kondenzační technika

Plynové kondenzační kotle dokážou dodatečně využít teplo ve spalinách. Děje se tak pomocí vysoce účinných výměníků tepla, které vychladí spaliny natolik, že vodní pára v nich obsažená cíleně zkondenzuje a uvolněné teplo ze spalin je předáno zpět do otopného systému.

Díky této technologii lze dosáhnout účinnosti vyšší než 100 %. Kondenzací lze totiž dosáhnout až na dalších 11 % tepla nad 100 % udávané výhřevnosti zemního plynu. Po odečtení ztrát dosahují kondenzační kotle až 109% účinnosti.

Plynové kotelny ProSun

plynová kondenzační kotelna ProSun Viessmann
vlastni plynova kotelna bytovy dum odpojeni od CZT centrálního zdroje tepla v bytovych domech Plynova kondenzacni kotelna plynový kondenzační kotel MaR kotelny Viessmann regulace