Nižší náklady na ohřev teplé vody v bytovém domě díky slunci

V případě, že přemýšlíte, jak snížit náklady na ohřev teplé vody v bytovém domě, a zároveň chcete nadále využívat výhod centrálního zásobování teplem, pak je velkoplošný solární termický systém pro vás vhodným řešením.

Solární systém na střeše domu se postará o předehřev teplé vody v domě. Voda je následně dohřáta ve výměníkové stanici nebo vlastní plynové kotelně – ušetříte ale nemusíte se obávat o nedostatek teplé vody v období odběrových špiček.

Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody

Náklady na přípravu teplé vody až o 50% nižší.

Náklady na přípravu teplé vody jsou v průběhu roku až o 50% nižší než v případě stávajícího způsobu ohřevu teplé vody pomocí například centrálního zdroje tepla. V letních měsících je příprava teplé vody kryta až z  95%, a to vše bez další potřebné dodané energie, stačí pouze sluneční svit a jedno čerpadlo o výkonu v řádech desítek wattů.

Spočítejte si, kolik solární systém ušetří při ohřevu teplé vody ve vašem bytovém domě

-> Kalkulačka úspor 

-> Finanční dotace na instalaci

zapojení solárního systému v bytovém domě

Jako měkký bivalentní zdroj v kombinaci se systémem centrálního zásobování teplem (CZT)

Spojení měkkého bivalentního zdroje tepla v podobě velkoplošného solárního systému a systému CZT pro ohřev teplé vody má řadu výhod. Velkoplošný solární systém může být navržen velmi hospodárně a pracovat s vysokou účinností, o pokrytí odběrových špiček teplé vody se postará právě systém CZT. Toto řešení přináší úsporu investičních nákladů a tím rychlejší dobu návratnosti.

Technologie, které používáme

Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody musí na střeše bytového domu vydržet minimálně 25 let, proto velmi dbáme na použité materiály. To sebou nese vysoké nároky na použité komponenty a materiály.

V případě našich instalací je to výhradně hliník a nerezová ocel. Dodavatelem technologie solárních kolektorů, akumulačních zásobníků, podpůrných konstrukcí nebo regulací je německý výrobce tepelné techniky Viessmann. Veškerá technologie je tak dodávána jako systémové řešení od jednoho výrobce.

Systém upevnění na střechu byl vyvinut naší společností a nevyžaduje žádné kotvení do střešního pláště, nedojde tak k narušení celistvosti střechy.

-> více o použitých komponentech Viessmann. 

Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě Velkoplošný solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě

Od návrhu po realizaci na klíč

V tomto případě nezačíná a nekončí naše práce pouze u instalace systému, je třeba jít dál. Součástí každé instalace je odborný návrh na základě získaných informací, v případě zájmu je možné navržený systém prezentovat například na schůzi pro vlastníky nebo nájemníky bytových jednotek. Následuje projekční činnost, a samotná technická příprava projektu a poté již samotná instalace solárního systému, napojení na stávající systém, regulace, zkoušky a uvedení do provozu. Nabízíme také pravidelnou údržbu a záruční a pozáruční servis.

Výhody solárního systému pro váš bytový dům:

  • Úspora nákladů na přípravu teplé vody až 50%, dle dimenzování systému
  • Zvýšení tržní hodnoty jednotlivých bytů i celého domu, realitní lukrativita
  • V letních měsících je ohřev vody kryt až z 95% pomocí slunce
  • Jednoduchá instalace a napojení na stávající systém
  • Nejekologičtější způsob přípravy teplé vody bez vedlejší rušivých vlivů, úspora desítek tun CO2/rok
  • Systém odpovídající svému určení – příprava vody ve velkém (několik tisíc litrů teplé vody denně)
  • Jistota funkčnosti a kvality komponentů Viessmann
  • Prověřené řešení na několika místech v ČR
  • Jistotu funkčního systému, montáž certifikovanou firmou ProSun
solární systém pro ohřev teplé vody v bytovém domě

Značnou část nákladů na instalaci ve vašem domě pokryje dotace NZÚ

7.500,-Kč na každou bytovou jednotku, pro bytový dům se 70 byty tak více než 500.000,-Kč formou přímé finanční dotace. Instalace velkoplošného solárního systému pro ohřev teplé vody je tak nyní dostupnější než kdykoli jindy – díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám.

Zpracování a vyřízení žádosti zajistíme za vás. Před samotnou instalací zajistíme předschválení dotace ZDARMA.

Pro více informací nás konkujte.